KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14752160
nr 1475 2160
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Etsning, Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige, daterad. Signerad, numrerad 10/35, "Anna själv". Bildmått: 30x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
6.200 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:11:46
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
3.600 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
6
4.000 kr
4.000 kr
6
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
6
4.400 kr
7
4.600 kr
7
6
4.800 kr
7
5.000 kr (Budbetjänt)
6
5.200 kr
7
5.400 kr (Budbetjänt)
6
5.600 kr
7
5.800 kr (Budbetjänt)
6
6.000 kr
7
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist